top of page

תודות

רוצות ורוצים להשאיר לי גם תודה? אפשר פשוט לשלוח לי ווטסאפ

שגית
אנחנו מודים לך שליווית אותנו ברגע כל כך משמעותי ושמחים כל כך שכך היה. את נהדרת. אוהבים אותך מאוד מאוד כולנו
שאול, נתנאלה, איילה והלה

לשגית היקרה
רצינו להגיד תודה על העזרה בהבאתו של בן לעולמנו. היה לך חלק משמעותי בחווית הלידה שלנו. הנוכחות שלך בלידה היתה מאוד מדוייקת לנו והשרתה עלינו הרבה בטחון. המון תודה, אוהבים, זכרי ונורית

שגית היקרה לנו עד מאוד!
תודה גלקטגוגית על המרחב המופלא שאת מייצרת – מרחב שמלא בידע ורגישות להתפקע מחד, ויש בו ימבה מקום להכלה חמה ורגישה.
תודה על הנכונות התמידית (!) לעזור ולהיות – במילה טובה, עצה עסיסית והכי חשוב – "סתם" הבנה שזה מה שזה בתהליך הפסיכי הזה, של ההורות וגידול ההורים. גורי אסיר תודה. באהבה והסרת כובע, גורי, מיכל וצביקה

3783.jpg

שגית היקרה שלום!
הגענו אלייך באוקטובר 2013. אני, אמא טריה, כאובה ונחושה בדעתה להניק, בעלי ומעיין, בת 5 ימים... קיבלת אותנו בחום רב.
שאלת, הקשבת, בדקת, תיקנת.
בדרכנו הביתה החזקתי את התוכנית שכתבת לי ובכיתי. בכיתי כל הדרך כי ידעתי שזה לא יהיה קל. אבל בתוכי ידעתי גם שאני הולכת לפעול בדיוק לפי מה שכתבת, כי הדבר הכי חשוב שהענקת לי בפגישה היה תקווה ובטחון ביכולות שלי כאמא. זה לא היה קל. זה אפילו היה מאוד קשה. אבל לאט לאט זה הפך להיות לא כואב, ואפילו נעים וכיף.
שמחה לעדכן אותך בתוצאות: 5 חודשים של הנקה מלאה, מעיין היום בת 10 חודשים, אוכלת כבר מוצקים, ובין לבין עדיין יונקת! לא הייתי עושה את זה בלעדייך, תודה!!!
מצרפת תמונה של הנסיכה, הלחיים האלה הם בזכותך :)  אנה

1529_edited.jpg

​לשגית,
המון תודה על העזרה בכניסה חלקה לעולם האמהות, על הפחתת הלחץ וההרגעה.
אלה

פגשתי את שגית בדיוק לפני 10 שנים כשילדתי את בתי הבכורה בניתוח קיסרי (בשל מיעוט מים ומצג עכוז) שגית סייעה לי ונטעה בי ביטחון כאם צעירה כי על אף שבתי אינה עולה במשקל עם התמדה ושילוב של תמל (כן כן) אנחנו בדרך הנכונה וכך היה. בזכותה הנקתי את בתי שנה וחודשיים בהנאה צרופה..
והיום פניתי אליה עם בתי השלישית בת השנתיים וחודש שסירבה להפסיק לינוק ולי כבר נהיה קשה מנשוא ובעצה טובה ובעיקר תמיכה סייעה לי לקבל את ההחלטה וגם לבצעה בזמן הכי נכון לנו
אז רוצה לומר לך תודה ענקית מבחינתי סגרת לנו מעגל מופלא של 3 בנות עם הנקה מלאה בלעדייך לא בטוחה שהייתי מצליחה!
ישר כח את נפלאה!

לשגית היקרה
כולם מדברים על כמה קשה הלידה אבל אף אחד לא הכין אותי לימים הקשים שאחריה: אלעד המקסים שניסה לינוק ולא הצליח, ימים ולילות במשך שבועות ללא שינה, מיניקה ולאחר מכן שואבת – סחרור מטורף במחזוריות של 3 שעות ורק בשל הידיעה שהנה יום רביעי קרב ובא, הצלחתי לאזור כוחות, יום רביעי שבו אפשר להתנתק אצלך בקליניקה לכמה שעות, לשבת עם מישהו שמבין, שעוזר, שמנחה ומחזיק.
בלעדייך הייתי בוחרת בדרך הקלה ומוותרת על חווית ההנקה
תודה מכל הלב, ורד ריכטר ואלעד רונן

​לשגית
המון תודה על התמיכה, ההתמדה והשעות הרבות שהשקעת בנו
מעריכים ואוהבים
מעיין, מעין והיאלי

שגית היקרה,
תודה רבה על הייעוץ המקצועי, הליווי והתמיכה. אין לי ספק שאילולא את, לא הייתי מצליחה להניק ולצאת ממעגל הכאב שליווה אותי בהיריון הראשון והפך את חופשת הלידה לסיוט. אחרי שהתייעצתי עם 5 יועצות הנקה שונות, שלמרות רצונן הטוב - לא הצליחו לסייע, וכבר הייתי בטוחה שגם הפעם זה יהיה זהה, איתך זה היה אחרת.
​בזכותך חופשת הלידה הנוכחית שלי נראית אחרת לגמרי. אני מרגישה שאני מצליחה להעניק לבת שלי את מה שלצערי לא הצלחתי עם בני הבכור ועל כך אני מודה לך מקרב לב!!!

שגית
רציתי לספר לך שרועי כבר כמעט 3 שבועות יונק מלא (בלי תוספות שאובות בכלל!!!), חמסה חמסה חמסה... הסנטר הכפול אני מקווה שמעיד על עליה תקינה, רק בחמישי הבא אהיה בטיפת חלב (הכרחתי את עצמי לרדת מאובססית המשקל, אז אני מחכה בסבלנות).
היו ימים כאלו יפים בחודש האחרון אז טיילנו בלי הפסקה, מה גם שהכל נהיה הרבה יותר קל שלא צריך לשאוב אחרי כל ארוחה ולהסחב עם בקבוקים... אני מאמינה שבשבוע הבא אבוא אליכן ביום רביעי, סתם כדי להשוויץץץ  טפו טפו...
בקיצור – שגית – המון המון המון תודה. הצלת אותנו מייאוש ההנקה, שיפרת לנו את איכות החיים בכל מה שקשור לזה והכי חשוב – בזכותך רועי אוכל בריא!!! רק את הציצי של אמא!!! תמשיכי בעבודת הקודש שלך.
יום מקסים, דנה ורועי

לשגית
תודה רבה על שהענקת לנו את הזכות להתנסות בחווית ההנקה. אני לא מאמינה שכבר שבעה שבועות עברו ואנו עדיין מצליחות.
לא היינו עומדות בזאת בלעדייך.
המון תודה, לירון ונועה

שגית,
רצינו להגיד תודה על הזמינות, על הנתינה גם כשלא נוח, על החמימות, הרגישות וההבנה. ובקיצור – על העזרה הענקית!
זהר, יוני ומעיין

שגית,
הדרך איתך, בפגישות המקדימות נטעו בי כוחות שאמונתי הפנימית, זו שרק אני שומעת אותה לוחשת יש לה דרך להצלחה והתגשמות. תודה שנתת לי את הבטחון להרגיש שאני יכולה לשתף אותך בתחושות, באהבות ובכפתורים הרגישים ביותר שלי. תודה על מגע ידייך, חיבוקך, מבטח החם והמעודד, תודה על מקצועיותך, עצותייך, אופן דיבורך ובעיקר תודה על שהיית חלק בלתי נפרד מהחוויה (בהא הידיעה) הנשית הכי הכי שלי.
היה זה רגע מרגש, אינטימי, אמפטי ומכיל כל כך. רגע שבו נולדתי כאם. אין מספיק מילים שיכולות לתאר את תחושותיי ותודה זו מילה קטנה עם משמעות גדולה. את שגית, המלאכית הפרטית שלנו. תודה שהיית שותפה ללידתו של הנסיך הקטן שלי גולן. אוהבת אותך מלאכית שלנו. טלי

שגית ליוותה אותי ב-3 לידות הבית שלי, גם כדולה מדהימה וגם כיועצת הנקה מצויינת, אני לא מחליפה אותה באף אחת!
דיקלה דון

הי שגית
מאז שדיברנו הרגשתי ממש שהצלת אותי, ההנקה הולכת מצויין היא כבר שוקלת 3038. אז תודה רבה על התשומת לב ועל היעוץ שהיה ממש במקום.
תודה רבה רבה לך ענבל מרק

הי שגית,
עבר זמן רב מאז פגישתנו, אבל אני מרגישה צורך לכתוב לך מכתב תודה:
התקשרתי אלייך שבוע אחרי הלידה, ביום שבת בבוקר על סף יאוש..
אני עדיין זוכרת שלא יכולת להפגש איתי באותו היום, אבל כנראה חשת במצוקתי בשיחתנו הטלפונית, ולכן מצאת את הדרך לפגישתנו עוד באותו היום.
ישבת איתי שעתיים-שלוש, הקשבת, הסברת, תמכת ועודדת וזאת עם סבלנות רבה. הצלחת, בדרכך המופלאה, להפוך את ההנקה מפעולה כואבת ומתסכלת, לחוויה מחברת וקלה. היום, למעלה משנה מאותו היום, אני גאה מאוד לספר לך, שבתי המקסימה מעולם לא אכלה שום תחליף, אלא יונקת עד היום. מיותר לציין כי דבר זה לא היה מתאפשר בלעדייך...
אין מילים לתאר עד כמה עזרת לי, תודה ענקית!!!
דקלה לוי

ולך שגית יקירתי!
רצינו להגיד תודה
תודה על העזרה, העידוד, התמיכה האין סופית על כך שליווית אותנו בתקופה הזו בלי לבקר או לשפוט, כל כולך בהקשבה מלאה, תודה שעזרת לנו בהגשמת החלום.
אוהבים ומוקירים: איתמר, רועי ותימור אדמוני

​הגעתי לשגית חודש לאחר לידת בני הראשון, עם רצון גדול להיניק אך על סף ייאוש. כל נושא ההאכלה היה כאוטי, הנקתי ונתתי תמ"ל, אף פעם לא ידעתי אם הוא אוכל מספיק בהנקה או לא והוא נהג לינוק שעות ארוכות. הייתי קרובה לוותר אבל אז החלטתי לתת צ'אנס אחרון. עוד לפני הפגישה שגית נתנה לי המון מידע מועיל בטלפון שבדיעבד, הציל לי את ההנקה. שגית נותנת את המידע מבלי לדחוף אותך לכיוון מסויים שאת לא רוצה, אלא עוזרת להתאים את ההנקה על פי יכולותייך וצרכייך. במקרה שלי זה עבד, הבנתי שבני לא ינק טוב ושגית לימדה אותי כיצד להיניק באופן פעיל. מעבר לכך נתנה לי עצות חשובות אחרות ולימדה אותי להשתמש ולהניק גם במנשא. המפגש איתה נתן לי המון תקווה ובטחון ומאז ההנקה התייצבה ועברתי מלסבול בהקה ללאהוב את זה כל כך.
שגית גם תמיד עזרה בשמחה בהתייעצויות קטנות שהיו לי לאחר הפגישה, והיוותה עבורי רשת בטחון בכל פעם שמשהו לא עבד בהנקה.
תודה רבה לך שגית על העזרה ברגעים כל כך קשים ומשמעותיים בחיים, שינית לחלוטין את החוויה שלי עם ההנקה לטובה, וגם הקטן מאושר ומרוצה

הי שגית
רציתי להגיד לך תודה!!! על האוזן הקשבת והיעוץ שהענקת לי יותר מפעם אחת ולא על מנת לקבל תמורה כספית או אחרת. ההנקה היא חוויה מדהימה והיה לי העונג והזכות להיניק את בתי במשך שנה ושבעה חודשים, אבל לא פעם נתקלתי בקשיים והידיעה שאת תסייעי לי בעצה מועילה (תמיד) מהצד השני של הטלפון הקלה עלי (תרתי משמע).
תודה רבה והצלחה בכל מעשי ידייך. חגית

לשגית היקרה
תודה רבה מכל הלב על התמיכה המדהימה שהענקת לנו בהקשבה שלך ובסיוע המעשי שנתת ואפשר לנו להרגיש אנחנו לא לבד, שיש תמיד פתרונות ושהכל יהיה בסדר.
מתוך הכרות קרובה איתך אנחנו יכולים להעיד שאת אישה וגם יועצת הנקה נפלאה, גם אחראית ומקצועית ללא פשרות, וגם בעלת נוכחות חמה ומחבקת שכל כך חשובה בסיטואציות אותן את מלווה בתחום העיסוק שלך.
ממליצים עלייך תמיד בחום! תמר ויואש ענבר

שגית היקרה רציתי להגיד תודה קניתי כבר תמ'ל וכמעט ויתרתי על ההנקה, הילדה בת חודשיים לא עלתה במשקל נאמר לי בטיפת חלב להוסיף לה תמ''ל.
​שיחה אחת איתך וכבר הבנת והסברת לי מה אני צריכה לעשות ואחרי שבוע הלכתי לשקילה והופ עלתה 240 גרם בשבוע, אישה יקרה הצלת לי את ההנקה ועל זה אומרת לך תודה תודה ושוב תודה

הי שגית יקרה
הייתי אצלך לפני שנה ועשרה חודשים ועזרת לי מאד
להצליח להניק את הבת שלי שהיתה אז פגית.
אז קודם כל תודה לך על זה!!!!
זה היה לי ממש משמעותי. לשתינו.
זו היתה ועודנה חווית חיבור מופלאה. דנה

שגית היקרה, אני מודה לך מאוד על הסבלנות והזמן שהקדשת כדי לעזור לי עם בעיית ההנקה. נתת לי את הביטחון שלמרות השילוב של גודש בשדיים ואי הצלחה בהנקה, אני כן אעבור את התקופה הזאת ונתת לי את התקווה שאצליח להניק. בזכותך ובזכות הרוגע, השלווה והמקצועיות שאת משרה, חווית ההנקה שלי הפכה מבכי וכאב לחוויה מדהימה ונעימה. מודה לך מאוד, שרון יעקובר

להריון הזה נכנסתי אחרי 7 שנים הפרש, הייתי מלאת חששות ופחדים מההריון ומהלידה, קיבלתי את הטלפון שלך מדולה אחרת שהמליצה עלייך בחום! קבעתי איתך פגישה, אני טיפוס סגור (למרות שלא מרגיש כך) ואני לא בטוחת מהר באנשים... במיוחד לקראת הלידה שזו סיטואציה שממש הלחיצה אותי, בלידה של הגדולה חוויתי לידה קשה מאוד והפחד הגדול נשאר. נפגשנו, הייתי ביום לא טוב שלי, מלאת רגשות, לא הפסקתי לבכות כל הפגישה, הייתי נבוכה ואת בדרכך שלך פשוט גרמת לי להרגיש הכי נוח שבעולם וכבר בפגישה נפתחתי וסיפרתי את שעל ליבי, שפכתי הכל, הסברתי שאיתי המצב קצת יותר מורכב מנשים אחרות ואת בדרכך המיוחדת הרגעת ואמרת שהכל בסדר, כבר אז נתת ביטחון אבל לי זה לא הספיק בטחון, הייתי חייבת לדעת שאת מקצועית! שאת יודעת מה את עושה! כי בלידה חשוב לי שתהיה מישהי סופר מקצועית ובשיחות הבאות שלנו התחלתי לבחון ולשים לב לדקויות ולראות האם את באמת מספקת את הסחורה שאני רוצה וחד משמעית סיפקת בגדול. בהמשך ההריון ייעצת לי המון! הנחית אותי כיצד לפעול, הרגעת אותי בסיטואציות מלחיצות שהיו לי! ונגעת לי בלב! פשוט כך, הצלחת לגרום לי להרגע, התקשרת, התעניינת, היה ניכר שאת עושה את מה שאת עושה מתוך אהבה גדולה למקצוע ומתוך שליחות אמיתית ולא בשביל הכסף! את שם 100%. יום הלידה הגיע, מעמד שהכי הכי פחדתי מ מנו. הייתי לחוצה ואת תמיד הזכרת שאת שם ומיד שארצה את תגיעי! אני יכולה לומר בפה מלא שאני לא חושבת שהייתי מסוגלת לעבור את הלידה הזו בלעדייך! ללא התמיכה שלך, מה שעשית בעבורי לא ניתן להעביר בכתב מכיוון שזה הרבה מעבר למה שאצליח לתאר, ידעתי שאני יכולה להכנס ללידה ולהיות רגועה! שיש מי שמטפל בכל הרעש מסביב ואני דואגת רק ללדת! דאגת לתמוך בי, לחבק ולהרגיע, דאגת שכל מיילדת/רופא/אחות יקראו את תוכנית הלידה שלי, דאגת שכל מה שביקשתי בתוכנית הלידה יתבצע, דאגת שאת התינוק לא יקחו ממני אפילו לא לשניה ואת החיסונים יבצעו כשהוא עלי (מצב שלא ידעתי בכלל שאפשרי) לפני הלידה היתה לך הרגישות לשאול האם ארצה עיסוי בזמן הצירים וכאשר הסברתי שאני לא אוהבת מגע דאגת לתמוך בדרכך שלך, במעמד המאוד אישי הזה גרמת לי להרגיש במחיצתך הכי נוח בעולם, כל כך היה חשוב לי להרגיש כך, היית בשבילי הרבה מעבר למצופה ועל כך אין לי דרך להודות לך! את פשוט מדהימה! גם אחרי הלידה עדיין היית בקשר כל הזמן, ביררת שהכל בסדר, ייעצת לי ותמכת בי, היית לי כמו אמא, תחושה שנתת לי יד והובלת אותי למקום בטוח ונכון ואת המקום של הפחד הנוראי שחשתי הפכת לחוויה מדהימה שאזכור כל חיי! בזכותך הלידה היתה דבר קום, דבר נפלא ויפה, אני חשה שפשוט זכיתי בך בגדול! אז רוצה לומר לך שוב המון המון תודה על מי שאת ומה שהיית שם בשבילי.

שגית שלום
רציתי לכתוב לך תודה רבה!!! העזרה שהגשת לי היתה מופלאה, למרות שלא הגעתי להנקה מלאה המשכתי להיניק את יהונתן עד גיל שמונה חודשים!!!
אני שהייתי בטוחה שאניק אותו מקסימום עד גיל 3-4 חודשים המשכתי והמשכתי להניק אותו עד גיל שמונה חודשים, בחודשים האחרונים זו היתה חוויה נהדרת לשנינו. הנקתי אות גם בטיול שלנו לדרום אפריקה, שם הוא במיוחד ינק הרבה ובכל מקום אפשרי, בשמורות טבע, במסעדות בכלל בכל מקום שהיינו בו. אני מקווה שההריון הבא יהיה בקרוב ואני מאחלת לעצמי חווית הנקה מיוחדת ושלמה בהריון הבא.
תודה רבה על העזרה הרבה וללא שיפוטיות. שיהיה לך חג פסח שמח והרבה לקוחות יונקים ומרוצים.
אורית גדי ויהונתן סיון

15.jpg

התינוקת חגגה 9 חודשים בשבוע שעבר והיא עדיין יונקת!!!
מבחינתי זהו חלום שהתגשם וכל כך הרבה מזה זה בזכותך 💗

הייתי נודניקית לא קטנה, הורמונלית ואכולת אכזבה מהפעמים הקודמות,
ואת הצלחת תמיד להכיל אותי ולהגיד את המילים הנכונות, עם המון ידע ומקצועיות. זוכרת ששאלת אותי מה תהיה מבחינתי הצלחת הנקה, ועניתי לך שמבחינתי אך ורק הנקה מלאה. את פתחת את עיניי למגוון נוסף של אפשרויות שגם הן טובות. זה לא חייב להיות שחור- לבן.
אז היום היא על הנקה חלקית, כמו מההתחלה, אבל אני זוכה לתת לה חלב אם עד עכשיו ומבחינתי זה priceless. 

יועצת הנקה טובה לא צריכה רק לדחוף להנקה מלאה בכל מחיר, היא צריכה לראות את התמונה המלאה ומתוך כך להסביר לאישה מה המצב ומה האופציות. מרגישה שזה לגמרי מה שעשית בשבילי ועד היום אני בהערכה גדולה על זה.

על שגית קיבלתי המלצות חמות עוד טרם הלידה.
כשילדתי כבר בבית החולים היה לי ברור שאפנה אליה בשניה שארגיש מצוקה.
ביום שצילצלתי קבענו ביקור בית, שגית נכנסה ורק עצם הנוכחות והקול שלה היו מרגיעים כל כך.
בתקופה כל כך שבירה, שאת בטוחה שאת עושה הכל לא נכון, שגית היא קרן אור.
במספר טיפים ממוקדים, שגית חידדה לי הכל, שיפרה ושיפצרה, וההנקה השתפרה והפכה להנאה אמיתית.
המשכתי למפגש מעקב אחרי חודש, כי צצו חששות, וגם אז שגית הייתה כמו אמא מרגיעה, תומכת, מרימה!
היום הבת שלי כבר בת 10 חודשים וההנקה עדיין חלק ניכר בחיינו. 
שגית היא אשת מפתח בחיי האימהות שלי, וכמובן בחיים של ביתי בזכות הנקה נכונה ונינוחה.
מעריכה כל מילה והנחיה שלה וממליצה בחום לכל אמא טריה.

שגית היקרה!
תודה רבה על כל העזרה והתמיכה לאורך כל הדרך.
תמיד שם להתייעצות, להרגעה, להודעה ולשיחה.
מעריכה זאת מאוד, אלה.

הי שגית,
תודה רבה מכל הלב על שנתת לנו להרגיש מההתחלה שאנחנו לא לבד, והרגעת, ותמכת, וייעצת וגרמת לי לא לוותר על ההנקה, למרות הקשיים, הכאבים והתסכול אז באמת תודה שהיה לנו אותך ברגעים הקשים של ההתחלה. מעריכים מאוד את העזרה שנתת.
אילנית, עמית ועומר שביל

​לשגית
המון תודה על התמיכה, ההתמדה והשעות הרבות שהשקעת בנו, מעריכים ואוהבים
מעיין, מעין והיאלי
73897.jpg

שגית היקרה רציתי להגיד תודה קניתי כבר תמ'ל וכמעט ויתרתי על ההנקה, הילדה בת חודשיים לא עלתה במשקל נאמר לי בטיפת חלב להוסיף לה תמ''ל.
​שיחה אחת איתך וכבר הבנת והסברת לי מה אני צריכה לעשות ואחרי שבוע הלכתי לשקילה והופ עלתה 240 גרם בשבוע,
אישה יקרה הצלת לי את ההנקה ועל זה אומרת לך תודה תודה ושוב תודה

שגית יקרה מאוד

תודה על הליווי הצמוד בשנה האחרונה,

מרגעינו הראשונים כהורים

 ועד היום, כשיובלי בן שנה.

תמיד בשמחה, במאור פנים ובאהבה.

תודה על הנינה, המקצועיות, החום והארת הפנים.

אנחנו לומדים ממך כל כך הרבה והילווי היה ועודנו משמעותי עבורנו בכל צעד.

תודה ושוב תודה.

באהבה והערכה גדולה

שגית אהובה.
לפעמים מרגיש שאין מילים להתחיל ולהודות. להתחיל ולהסביר או לתאר את גודל התרומה שלך. של הנוכחות השקטה והעדינה אך גם הבוטחת והברורה בדרך שפוגשת את הדרך האמהית שלי. נפגשנו מספר פעמים ועם לא מעט קיטועי זמן שנובעים מהתנועה הטבעית שבאמהות, ואולי שנובעים מהאמהות האישית שלי כמי שמתנסה בחוויה הזאת לראשונה :)
ועם זאת בכל פעם - המפגש איתך היה משמעותי כל כך, נסך בי שקט ובהירות אחרי לפעמים ימים של חיבוטי נפש, ואז שעה של שיחה איתך - בה לא האצת בדבר שעלה מתוכי ואיפשרת לי לנוע הלוך ושוב עד שמצאתי את המקום.
בלי לתת לי נוסחאות או רעיונות מוחלטים, הובלת אותי חזרה אלי ולאמת שבפנים.

אני חיפשתי המון. מישהו.י לקבל ממנו.ה הדרכה. מישהי שאתחבר ל"שיטה" שלה. וכל פעם התאכזבתי וכעסתי על עצמי שניסיתי בכלל דרך אחרת שהלב שלי לא שלם איתה. ששוב האמנתי שמישהי אחרת יודעת טוב ממני. ובכל זאת, אתוודה ואומר שכשפגשתי אותך לראשונה - ציפיתי שבכל זאת תאמרי לי משהו מוחלט. לרגע היה נדמה לי שאני יוצאת עם משהו "מאוורר מדי". אבל - מיד! אחרי המפגש, החלו שינויים במתוק שלי כבר למולי. מיד גיליתי אותי אחרת מולו. בהירה יותר. הדיוקים התמקמו. מיד התבהרה הדרך והתחלתי ללכת בה אחרת.
מהר, ובעיקר בלי הסתבכות ברעיונות לא שלי. 

והבנתי כל פעם מחדש, איך בעזרתך, אני נזכרת בדרך, שלרגעים ארוכים לפעמים, הפחדים והתסכול וההצפה, לרגע מעלימים לי אותה. 
כשאני צריכה עזרה להיזכר, כשאני ניטחת באיזו תקרה וגבול שוב ושוב ועוד לא מוצאת את הדרך החוצה - את הכתובת שלי. ווואווו כמה שזה לא מובן מאליו שיש לי כתובת ועוד כזו.
כמי שחיפשה כל כך הרבה, לקח לי רגע להאמין שמצאתי. כי זה באמת הדבר הכי גדול ולא מובן מאליו שיש.
פעם אחר פעם את מעוררת בי את הבהירות והשקט. בלי לוותר על מה שנדרש לעשות - שמתגלה מתוכי. 
בלי לוותר על מה שחשוב לי. בלי לדחוק בשום דבר שהוא לא שלי ומתוכי.

וכל זה תוך כדי ההיזכרות במה שבאמת קורה עכשיו. במי שהוא באמת הילד שלי ובמה שאני רוצה עבורו ועבורי עכשיו.
כמו שאמרתי - קשה לתאר במילים. אולי רק אומר שמזל מזל מזל שמצאתי אותך. 
מ ז ל שיש לי אותך בדרך. שלגאיוש שלי יש אותך שאמא שלו תקבל "שכל" כל פעם מחדש חח

איזה מזל שיש אותך לכל האמהות שאת משיבה להן את עצמן ואת הביטחון בדרך. 
לכל אותן נשים חכמות ורגישות שהפכו אמהות ומרגישות שמשהו בכל השיטות והקביעות עבר מן העולם. משהו שם לא יכול להיות שמייצג את הילד שלהן ואותן. 
אני אוהבת אותך עמוקות על מי שאת. על הנדיבות שלך. על הלב הרואה שלך על החוכמה והענקה שלך באופן הכי מלא ורחב ופתוח שפגשתי מזה כבר.. 
אני מתרגשת מעומק ליבי עבור כל אחת שכמוני, מצאה אותך.
תודה!!! עליך.

שגית שלום,
בפעם האחרונה דיברנו לפני מעל ל-3 חודשים, נפגשנו בפעם הראשונה יום אחרי שחזרתי מבית החולים עם תינוקת קטנטנה במשקל 2.300 שלא הצליחה לינוק ואני אמא היסטרית שלא מוכנה עוד לוותר...
ובינתיים אלה גדלה, העלתה במשקל ובעיקר היא מאז ובעיקר בזכותך – יונקת באופן מלא
לא יצא לנו להתעדכן וההנקה מאז הסתדרה באופן נפלא אבל היה לי חשוב שתדעי שזה בזכותך, על אף הקשיים של ההתחלה (והיו לא מעט), אלה יונקת מלא וגם מפטמת הסיליקון שנתת לנו אז (והיתה גלגל ההצלה שלנו) כבר נפטרנו לפני חודשיים על אף הפחדים שלעולם לא ניפטר ממנה.
אז שלא תחשבי ששכחתי והיה לי חשוב שוב לומר לך – המון המון תודה!
בזכותך היתה ויש לנו עד היום חווית הנקה מדהימה!
תודה רבה רבה רבה, רינת ואלה מלכא​

מרגיש לי עוד קצת לשתף אותך בתחושות שלי..
רוב הדברים שאני עושה בהורות שלי הם לגמרי אינטואיטיבים.
אני לא מסתכלת בשעון בזמן הנקות ובניהן, יודעת בגדול כמה זמן היא ישנה אבל השעות לא קבועות והיא נרדמת תוך כדי תנועה בעולם, לא עוצרים את החיים כמו שנראה שהרבה עושים סביבנו
דרך הדברים והתגובות שאת כותבת בקבוצה אני מבינה כמה זה חשוב להמשיך ולעודד את האימהות שבעצם יש בתוכנו באופן כל כך טבעי
זה מחזק אותי באמת ומעודד אותי לחשוב שאולי השיח שנוצר סביב גידול ילדים יכול להשתנות
ואפשר ומומלץ להשתחרר מלמצוא חוקיות וזמנים וכללים לגביהם. דברים שכל כך מצמצמים ומביאים להמון מאבקים.
 
אני עוד אמא חדשה, רק עשרה חודשים בעסק
ובטוחה שדברים לא פשוטים בכל מיני רבדים עוד מחכים עם התינוקת הזו ועם אלה שיבואו אחריה
אבל בינתיים נהנית מעומקי ליבי ושנינו נהנים כהורים.  
ולסיום כי כתבתי באמת הרבה, שמחה לגלות נשות מקצוע יחסית במיין סטרים שמביאות את הקולות האלו

bottom of page