אמבטיה לתינוק

אוהבים להתקלח? כל יום? בחורף? בקיץ? אוהבים את המקלחות שלכם ארוכות או אולי קצרות? בואו נדבר על אמבטיה לתינוק.


תינוק מגיע מסביבת מים מוכרת ואהובה בה בילה משך 9 חודשים בנעימים. המים עטפו אותו ונתנו לו ביטחון ואפשרות להתאמן בתנועה ומהם הוא יוצא לסביבה יבשה, חדשה שאינה מוכרת לו עדיין.


התינוק מלוכלך כשנולד - צריך לנקות אותו?

סביבת הרחם סטרילית ונקייה והתינוק מכוסה בשכבה עדינה ומיוחדת שנקראת ורניקס שמזכירה קצת גבינת לבּנֶה. זו שכבה שמגינה על התינוק ברחם ואחרי הלידה תספג תוך ימים ספורים אם לא ננגב אותה. אם יש על התינוק קצת דם או מקוניום אפשר לנגב מקומית עם חיתול ספוג במים נעימים. מיד לאחר הלידה התינוק אמור להיות עור לעור עם אמא. במגע עם אמא הוא ימרח את הורניקס באיזור השד. הריח החזק שישאיר כסימני דרך יוכל לעזור לתינוק בהמשך להתחבר לשד בעיקר אם לא ינק סמוך ללידה אבל גם אם ינק... הרבה תינוקות לא אוהבים להיות ערומים. התחושה המוכרת של הרחם נעלמת בבת אחת כשהתינוק נולד וכל חשיפה של העור לא נעימה לרובם. ולכן יש הרבה מאוד בכי סביב ההפשטה והחלפת החיתול. מה שניתן למנוע בדחיית האמבטיה הראשונה.


כפי שכתבתי, התינוק מגיע מסביבה נקייה, מרוח בשכבה מגינה, לא אוהב שיפשיטו אותו. אמבטיה היא ארוע מרגש להורים אך גם מלחיץ לעתים. אפשר לדחות את האמבטיה הראשונה לזמן שאמא תתאושש מהלידה ובכל