יחסים בין אחים

כמה מענג זה לראות את הילדים שלכם ביחסים טובים? ליחסים בין אחים יש השפעה על שלבים מאוחרים בחיים.

מחקר אחד שגילה שיחסים טובים בין אחים שהלכו יחד לאוניברסיטה השפיע על סיום הלימודים או הנשירה מהם כיחידה אחת... בנוסף היכולת של האח הצעיר ללמד את האח הגדול אמפתיה, מה שאולי מסביר התנהגויות של ילדים יחידים.


לצערנו יש קשר בין יחסים פחות טובים בין אחים ואפילו בריונות של אחים אחד על השני על דכאון, חרדה ופגיעה עצמית. כך שהדברים עובדים לשני הכיוונים.


איזו יכולת יש לנו להשפיע על היחסים בין האחים? לפעמים אין לנו. יש לילדים האפשרות לבחור את היחסים שלהם עם אחיהם. למרות שיש דברים שצריכים להיות גבול אדום כמו אלימות בתוך מערכת יחסים שאינה שוויונית. לא נאפשר אותה. כפי שיש אנשים שלא אוהבים אחד את השני, אחים לא חייבים לאהוב אחד את השני אך מכיוון שהם אמורים לגור כמה וכמה שנים יחד בכפיפה אחת אפשר לעודד כבוד הדדי בין האחים.

ילדים לומדים דברים רבים מחוויה של מערכות יחסים. איך מערכת היחסים ביניכם, ההורים? מכבדת? אוהבת? איך אתם מדברים אחד אל השני? מפרגנים? יש סיכוי שהילדים יאמצו את המודל הקרוב ביותר לפעמים קשה לעמוד מהצד ולראות את היחסים הפחות טובים בין האחים. כשהיחסים טובים או רוב הזמן טובים כמובן שכיף להתמוגג עליהם...

נזכור שהיחסים בין האחים שייכים להם. ניתן לראות התחברויות שונות של כ