הכנה להנקה - המדריך הישראלי להנקה

התכוננת כבר? הכנה להנקה היא שירות שעדיין לא נמצא במודעות אצל נשים לקראת לידה ראשונה. מנסיוני בקליניקה, אמהות מגיעות להכנה להנקה אחרי שכבר חוו אתגרים בהנקה קודמת ואולי אפילו כשלון. הפעם הזמנתי את ורד לב לראיון אישי בנושא...

ורד לב, אנחנו קולגות כבר שנים רבות, מכירות מתחומים שונים, אשמח לשמוע קצת יותר מי את? אני אמא לארבעה, גרה בדרום הרחוק. אני נטורופתית N.D., יועצת הנקה מוסמכת IBCLC, מלווה ריגשית בגישת B.O.T, מדריכה בליגת לה לצ'ה, אחת מהמחברות של "המדריך הישראלי להנקה" ומחברת של ספרי תזונת פליאו לנשים בהריון ובהנקה.


למה לדעתך הכנה להנקה חשובה? הכנה להנקה חשובה בעיניי בעיקר כדי להתחיל להתכוונן לתקופה הזו בחייך. להריון וללידה כבר ברור שאפשר להיערך ולהתכונן ואילו הנקה עדיין נתפסת אצל הרבה (א)נשים כמשהו שהוא "טבעי" וכמו קורה מעצמו ולכן לא צריך לעשות דבר בהקשר אליו. אולם לא כך הוא.


כמובן שלא כל אחת צריכה לדעת ה-כל על הנקה אולם כל אחת יכולה לבחור איזה ידע רלוונטי לה לשלב בו היא נמצאת. מה מעניין ומסקרן אותה בנוגע להנקה? מה היא מרגישה שחסר לה לדעת? מה הכי דחוף עבורה?


הכנה להנקה היא מקום לעשות בו סדר, לתת מידע במידה, לברר מה עמדתה הפרטית של האישה בעניין ומה היא יכולה או מעוניינת לעשות לשם כך, מה מקום בן/ת הזוג או עמדת אנשים משמעותיים בחייה בנושא, לערוך הכרות עם אפשרויות התמיכה הקיימות בסביבתה, לחשוב מה יהיה הכי רלוונטי ממש בימים הראשונים אחרי הלידה ועוד.


<